Łagodny początek życia | epino.com.pl

Każda historia ma swój początek. Narodziny to początek życia, a czasami potrzeba rodzi początek nowej przygody.

Jak powstało EPINO Polska ?

Odpowiadając najprościej: z potrzeby. Narodzinom dziecka towarzyszy szeroka gama emocji: od szczęścia na wieść o przybyciu nowego członka rodziny, poprzez niepewność, euforię czy strach. Ten ostatni często rodzi się gdy zaczynamy zgłębiać przebieg porodu i potencjalne zagrożenia. Poród to także ciężki wysiłek dla kobiety. Dlatego, by pomóc dziecku łagodnie przyjść na świat, należy się przygotować.

epino_polska

Tak samo o swoim pierwszym porodzie pomyślała współzałożycielka firmy EPINO Polska w trakcie pierwszej ciąży. Był rok 2008, przyrządy EPINO były w tym czasie niedostępne na polskim rynku. Sprowadzony z Niemiec, pomógł przygotować się do porodu oraz uniknąć niepotrzebnych interwencji medycznych i pęknięć krocza.

Dzięki EPINO 4200 gramowy Franek pojawił się na świecie bezpiecznie i spokojnie. Rok później powstała firma EPINO Polska założona przez Aleksandrę Ptaszkiewicz (sprawczynię sprowadzenia przyrządu do Polski) oraz Monikę Młynarską (pierwszą mamę w Polsce, która przetestowała produkt na sobie).

Ideą powstania firmy jest przede wszystkim szerzenie wiedzy i edukacja w tematyce okołoporodowej i rodzicielskiej oraz rozprzestrzenienie produktu, dzięki któremu kobiety będą łagodniej przechodzić poród oraz staną się bardziej świadome swojego ciała.

Obecnie firmę prowadzi Aleksandra Ptaszkiewicz, która przede wszystkim jest matką 3 dzieci. Tematy okołoporodowe nie mają przed nią tajemnic. W przeciągu ostatnich 10 lat zdobyła wiedzę, którą z chęcią się dzieli, wynikiem czego stała się założona przez nią oraz Annę Tubicz Fundacja Wrocław miasto Kobiet. Fundacja jest platformę dla kobiet do poszerzania wiedzy, dzielenia się doświadczeniami i pomocą w rozwiązywaniu problemów.  

Kobieta jest centrum wszechświata, wyznacza trendy, a im silniejsza i zdobywa lepszą wiedzę o sobie tym większe korzyści dla wszystkich dookoła.